Prelegenci Arkhamera

Tomasz Jędrczak

Student informatyki na Politechnice Opolskiej oraz webmaster z zawodu. Wielki fan Gwiezdnych Wojen i pasjonat szeroko pojętej fantastyki. W wolnych chwilach zajmuje się odtwórstwem historycznym lub tworzeniem muzyki. Swoje pasje wykorzystuje przy organizacji konwentów, prowadząc prelekcje, bądź zajmując się zapleczem technicznym.

Szymon Górnicki

Paleoartysta i paleontolog z Kalisza. Od dziecka zafascynowany dinozaurami. Absolwent geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor artykułów, ilustracji, modeli, wywiadów oraz zajęć dla dzieci.
Poza paleontologią i paleosztuką zainteresowany fantastyką, popkulturą oraz modelarstwem.

Paweł Jakubowski

Urodził się w 1984r. w Szczytnie, prawie od urodzenia mieszka w Szczecinie. Ukończył Filologię Polską na Uniwersytecie Szczecińskim. Wydał powieści: Ty (2010), Najemnicy cz. I i II (2013 i 2015) i Kopuła (2013). Na podstawie tej ostatniej zrealizowałem spektakl, który był wystawiany na deskach szczecińskiego teatru Nie Ma. Poza pisaniem interesuje się grami RPG i powieściami Witkacego.

Adrian Gojdz

Rycerz i Mistrz Gry. Z RPG’ami współpracuje już od blisko 16 lat, studiując różne uniwersa i klimaty. Najczęściej widziany na północy kraju, ale co jakiś czas zawita z pomocą do innych miast.
Supermoce: Prowadzenie sesji Dworów Końca Świata i mistrzowanie na internetowym forum w klimatach Star Wars – Mgławicy Mocy. Członek Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej, w której zajmuje się między innymi skoordynowanym machaniem mieczem. Można karmić żelkami i orzeszkami.

Marcin Kłak

Trafił do fandomu w 2002 roku. Zaczynał od konwentów mangowych, ale dość szybko zainteresowały go także imprezy fantastyczne. Już od pierwszego konwentu co nieco pomagał, a potem wciągał się tylko głębiej. Koordynował kilka imprez mangowych oraz fantastycznych, sam nie zliczy na ilu pomagał. Ostatnio zainteresował się fandomem międzynarodowym i bloguje po angielsku o konwentach na FandomRover.com. W tym roku został europejskim delegatem funduszu GUFF i w jego ramach pojechał na konwent do Australii.

Michał Olber

Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Jest to moje i kolegi dziecko, o które dbamy każdego dnia, przez cały rok. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów.

Interesuję się także fantastyką oraz sci-fi. Jestem fanem mangi i anime, w szczególnie tej fantasy oraz mechanime. Lubię w wolnym czasie oddać się rozrywce grania w przeróżne gry komputerowe.

Od kilku lat intensywnie trenuję również kalistenikę oraz bieganie. Cóż to jest kalistenika, słowo które u wielu osób wywołuje znak zapytania? Z języka greckiego znaczy to po prostu piękno i siła, a jest to nic innego, jak aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak znane wszystkim pompki, przysiady, brzuszki, unoszenie nóg, mostki, podciąganie i wiele innych.

Tadeusz Bogucki

Hej jestem Bosman. Od paru lat interesuje się RPG’ami a od 2 lat próbuje swoich sił jako mistrz gry.

Michał Knapik

Mam 16 lat i jestem byłym uczniem gimnazjum KSO Edukator w Kaliszu. Od lat czytam fantasy i od niedawna prowadzę sesje RPG. Interesuje się historią zwłaszcza średniowiecza i oczywiście fantastyką

Mateusz Orzech Orzechowski

Osoba, która ostatnie sześć lat poświęciła konwentowaniu. Podróżnik i kucharz, który lubi dzielić się swoją wiedzą. 150 festiwali, 32 państwa, trzy kontynenty, jeden śmieszny grubas.

Barbara Sarbian

Filmoznawca z wykształcenia i pasji. Hannibal lektur z życiowego wyboru. Sarenka z oralnego kontaktu z gatunkiem „dama dama”. Wilcza matka. Ostatnia rozsądna, pod hasłem „Zwierzatryk” opisująca swoje życie pośród czterech kotów, dwóch królików, mopsa i zalewających świat figurek z Warhammera.

Golonka

Istota magiczna. Kiedy siedzi, wygląda trochę jak żaba, a trochę jak imp. Ma zdolność specjalną jak Greebo od Pratchetta: kiedy coś jej się nie podoba (np. propozycja spaceru zimą), „zaczyna cuchnąć. Nikt nie wie, skąd płynie ten zapach. Nie łączy się z żadnym znanym otworem ciała. Po prostu już po kilku minutach (…) powietrze nad Golonką przenika ostry fetor sfermentowanych dywanów.” [„Maskarada” Terry Pratchett].

Golonka jest wielbicielką Indiany Jonesa i wrogiem Koników Z Telewizora. Kiedyś siedziała na kolanach u Diabła. Oboje wyglądali na zdziwionych.

Piotr Ziętek

Montażysta filmowy z wykształcenia i z zawodu. Ukończył montaż na wydziale reżyserii w „Łódzkiej Filmówce”, od dekady walczy z Ciemnymi Mocami Telewizji, starając się zachować czystość formalną robionych przez siebie produkcji. Profesjonalny wielbiciel Nolana.

Kamil Sythriel Pruski

Miłośnik szeroko pojętych fantastyki i sci-fi dwudziestego piątego poziomu. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawodowo związany z wydawnictwem gier planszowych G3 z Konina. Aktywny gracz z ponad dwunastoletnim stażem. Od 2017 r. współodpowiedzialny za działanie sekcji RPG podczas organizowanych w Ostrowie Wielkopolskim spotkań z grami planszowymi i RPG „Ostrowplansze”. Do jego ulubionych systemów należą: Warhammer Fantasy Roleplay 2 edycja, Wampir Mroczne Wieki i Chronicles of Darkness wraz z podsystemami.

Justyna Bandziorka Migoń-Sasuła

Wielbicielka fantastyki historycznej, gier planszowych i wszystkiego z mackami. Nad Lovecrafta przedkłada tylko Borysa Akunina. Historyczka z zawodu i zamiłowania, interesuje się głównie europejskim średniowieczem oraz historią dworską. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Łukasz Sas Sasuła

Historyk z wykształcenia, prelegent, gracz i konwentowicz z zamiłowania. Współautor książki Religijność Nowych Mediów, gdzie pisał o religii i religijności w grach. Zapalony bitewniakowiec i erpegowiec, miłośnik Cooka, Herberta, Moorcocka i golonki z piwem.

Royal Circus Cosplay

Grupa czterech, niezbyt poważnych dusz, zajmujących się wspólnie cosplay’em już od sześciu lat! W naszej „pracy” stawiamy głównie na radość, przy tworzeniu wszystkich strojów, dodatków czy innych elementów. Często nam coś nie wychodzi, psuje się, a rzeczy martwe mszczą się na nas bez powodu, jednak my dalej brniemy w to „ciężkie” brzmię, jakim jest cosplay!

Dominik Szeliga

Pisarz z powołania, furry z wyboru, cosplay’er z przypadku… Można mówić o mnie wiele rzeczy, ale jedno jest pewne – przy mnie nie da się nudzić!

Kajetan Rewers

Poznaniak z urodzenia i wyznania, student filmoznawstwa, fan Star Wars, Tolkiena i gier Naughty Dog. W fandomie aktywnie od 2011 roku, na początku jako gżdacz i patrolowiec, teraz częściej jako organizator. W końcu nadszedł także czas na rozpoczęcie kariery prelegenta.

Marcel Wojtków

Motion Designer z zawodu i zamiłowania, geek od małego, zbieracz komisów, Lego, poszukiwacz tanich książek.

Karolina Kari Wabnik

Jestem Kari, chciałabym być superbohaterem pokroju Wilq’a, ale nie wiem gdzie w Kaliszu można się wyszkolić do czegoś takiego.

Patrycja Kayl Wróbel

Interesuję się i zajmuję cosplayem od 2016 roku. Jest to moje największe hobby, któremu zupełnie się oddaję i które chcę coraz bardziej zgłębiać. Cosplay to dla mnie odskocznia od codzienności, doskonalenie swoich umiejętności, poznawanie nowych ludzi i świetna zabawa. Mimo braku ogromnego portfolio, mam na koncie kilka nagród, z których jestem dumna i które motywują mnie do dalszego działania.

Martyna Kopacz

Jestem absolwentką pedagogiki specjalnej, pracującą w zawodzie, a po godzinach natomiast jestem pasjonatką fantastyki, mangi & anime, gier oraz cosplayu. Ponadto mam w domu kolekcję różnych ozdób z motywem czaszek.

Weronika Wero Kopacz

Hej! Jestem Wero, w fandomie mangowym siedzę już dobre 10 lat! Moim hobby jest cosplay, zajmuję się tym już ok. 4 lat. Samodzielnie szyję swoje stroję i chętnie pomagam innym. Moimi ulubionymi gatunkami mang i anime są shouneny i fantasy.

Marek Kamiński

Absolwent matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, miłośnik postaci Batmana, filmów i seriali, muzyki filmowej, gier planszowych oraz matematyki (szczególnie rozrywkowo-rekreacyjnej). Hobbystycznie recenzent. Fan zacnego suchara. Niespotykanie ludziolubny człowiek. Zakochany bez pamięci w Ewie.

Witold Zych & Dawid Domin

Dwóch fanów japońskiej motoryzacji i związanej z nią kulturą, Znają zarówno Initial D, jak i Wangan Midnight na pamięć. B16? 2JZ? AE86? Te pojęcia nie są im obce. Szkalowanie amerykańskiej i niemieckiej motoryzacji to ich hobby.

Michał Wydra

„Kiedy idę doliną sucharu, bezbeku się nie ulęknę, albowiem jestem największym bezbekiem w tej dolinie”
Dwudziestojednoletni fan anime, Mistrz gry z kilkoletnim doświadczeniem i człowiek o poczuciu humoru o wilgotności Sahary.